Garanti ve İade Koşulları

Garanti

Web sitemizdeki ürünler imalatçı/üretici veya ithalatçı firmaların garantisi altındadır ve her markanın kendi garanti koşulları geçerlidir.

Cayma Hakkı Koşulları

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince, tüketicilerin teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve “kargo ücreti ödemeden” ürünleri iade etme hakkı vardır.

Cayma Hakkı Kullanımı

Tüketicinin cayma hakkını kullanabilmesi için teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde ürünü iade etmek istediğini satıcıya bildirmesi gerekmektedir. Tüketici, cayma hakkı bildiriminde bulunduktan sonra en geç 10  günü içerisinde ürünü Turuncuelma.com Şirketinin anlaşmalı olduğu kargo şirketiyle hiçbir ücret ödemeden gönderim sağlayabilir.

Ürün, Satıcıya iade edilirken teslimatı sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da ürünle beraber gönderilmesi gerekmektedir. Faturanın iade açıklama bölümü varsa eğer bu bölüm doldurulmalı ve faturada ürünle birlikte satıcıya gönderilmelidir.

Ürün Değişimi

Ürün değişimi bulunmamaktadır. Değişim yerine ürünün ücret iadesi yapılacaktır.

İade

Cayma Hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün, orijinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Ürünün belirtilen şekilde gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir.  6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkında ki kanunun 18/3 maddesi gereğince tüketici, malı ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir; aksi takdirde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

Kurulumu Servis Gerektiren Ürünler

Servis ile kurulum gerçekleşen ürünlerde kesinlikle kendiniz ürün ambalajını/kutusunu açmayınız.  Aksi takdirde iade işlemi yapılmayacaktır.

Kişisel Bakım Ürünleri

Kişisel bakım ürünlerinde, epilasyon aletleri, saç kurutma makinesi, traş makineleri, saç maşası, tarak vb. gibi ürünlerde teslimattan itibaren iade işlemi ancak servis raporu ile yapılmaktadır.

Beyaz Eşya & Televizyon & Spor Aletleri

Beyaz eşya & televizyon & spor aletleri vb. kurulumu servis tarafından yapılan ürünlerde kargo teslimatı anında kutu üzerini kontrol ederek teslim alınız. Ürün ambalajında gözle görülen herhangi bir hasar var ise kargo firmasına tutanak tutturunuz. Ürünü teslim almayınız ve tutanak görselini info@turuncuelma.com adresine gönderiniz. Ürün ambalajı hasarsız ise ürünü teslim alınız ve ambalajı kesinlikle servisin açmasını bekleyiniz. Üründe herhangi bir hasar mevcut ise servise rapor tutturarak bizimle iletişime geçiniz.

 

 

Mobilya

Mobilya siparişlerinizi kargo firmaları sigortalı olarak taşımamaktadır. Siparişiniz tarafınıza ulaştığında gözle görülen bir hasar olması durumunda lütfen bizimle iletişime geçiniz. Hasarlı ürünleri teslim aldıktan 3 (üç) gün içerisinde bize fotoğraflarını göndermeniz durumunda firmamız tarafından ücretsiz olarak karşılanacaktır. Kurulumu yapılan mobilya ürünleriniz geri iade olarak kabul edilmez. Kurulum yapmadan önce tüm parçalarını kontrol ediniz. Hasarlı veya eksik ürün olması durumunda firmamız tarafından ücretsiz olarak karşılanacaktır.

Spor Ürünleri

Spor ürünlerinde kurulum kesinlikle servis tarafından yapılmalıdır. Hasar mevcut ise ancak servis raporu ile iade işlemi gerçekleştirilebilir.

Küçük Ev Aletleri

Elektrikli ev aletlerinde ürünlerin kullanılmamış olması, orijinal ambalajının hasar görmemiş olması, tekrar satılabilirlik özelliğinin kaybolmaması gerekmektedir.

Seramik ve Porselen Ürünler

Seramik ve Porselen ürünlerde ürünü teslim aldıktan 3 (üç) gün içerisinde tarafımıza hasarlı ürünlerin görsellerini gönderdiğiniz takdirde ücretsiz eksiklerinizin gönderimi sağlanacaktır

Para İadesi ve Süreçleri Hakkında Bilgilendirme

Turuncuelma.com sitesinden almış olduğunuz ürünü, teslimat tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde faturası ve ambalajıyla birlikte iade edebilirsiniz. Faturasız ve orijinal kutusuz/ambalajsız ürünlerde iade yapılamamaktadır.

Siparişinizin tarafımıza ulaşması ile birlikte, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, iade süreci başlatılır. İade için gerekli şartlar mevcut ise ürün bedeli 10 (on) iş günü içerisinde tarafınıza yapılmaktadır.

Kredi kartı ile yapılan işlemlerde iade tutarı kredi kartınıza yatırılmaktadır. Tüm bankaların taksitli yapılan işlemlerinde sipariş tutarınız firmamızdan toplam tutar olarak kesilmekte ve bankaya aktarılmaktadır. Banka sipariş tutarınızı taksit taksit kredi kartınıza yatırmaktadır. Bu işlem firmamız ile alakalı değil tamamen banka ile alakalıdır.

Kapıda ödeme veya havale ile alınan siparişlerde iade tutarları bize ileteceğiniz banka hesaplarına EFT/HAVALE yapılarak aktarılacaktır

İade işlemi sadece ücret Kuponlar, hediye çekleri vb gibi firma tarafından sağlanan indirimlerin ödemesi iade tutarına dahil değildir. Tarafınıza sadece tahsil edilen tutar iade edilecektir.

 

Tedarik

Eksik/hasarlı parça tedariği sağlanabilecek mutfak gereçleri, yemek takımı, bahçe mobilyası vb. ürünlerde ürünü aldıktan sonra 3(üç) gün içerisinde eksik/hasarlı ürün görselleriyle birlikte fatura görselinizi tedarik@turuncuelma.com adresine göndermeniz halinde tarafınıza en geç 5(beş) gün içerisinde bu ürünlerin gönderimi sağlanacaktır.

 

İade Adresi

Zafertepe Mah. Afyonkarahisar Karayolu Bulvarı No:99 KÜTAHYA MERKEZ

İletişim : 0 850 532 46 96

E-Fatura Mükellefiyim

Kurumlara kesilen faturalı ürünlerin iadelerinde ürünlerin, kurumun düzenlemiş olduğu, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş ‘İade Faturası’ ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

İade Sırasında Kullanıcıların Dikkat Etmesi Gereken Konular

İade edilecek ürün ile birlikte çeşitli kampanyalardan yararlanarak hediye ürün/ürünler alındıysa, bu ürün/ürünler de iade edilecek ürün ile birlikte geri gönderilmelidir.

İadeniz, "Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde” yer alan Madde 5’teki "Cayma Hakkı” ve Madde 6’daki "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. Mesafeli Satış Sözleşmesi)

Turuncuelma.com sitesinden yapmış olduğunuz alışverişiniz, anlaşmalı kargo şirketi tarafından teslim alındığı andan itibaren, size teslim edildiği ana kadar kargo firması sorumluluğundadır. Ambalajı ve kutusu zarar görmüş olan kargolarınız için kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir.

İade işleminizi gerçekleştirmeden önce, siparişiniz ile ilgili incelemeyi Turuncuelma.com gerekli gördüğü durumlarda, markanın yetkili servisi tarafından yapılmaktadır.

Konu hakkında sorularınız devam ediyor ise mesai saatleri içerisinde 0 850 532 46 96 numaralı Müşteri Hizmetleri'ni arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca bize her zaman info@turuncuelma.com mail adresinden de ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.